Lähipäevil suur palavus taandub, aga suvesoojus jääb

Foto: Sander Koit / ERR

Suur palavus ning äikeseline õhk taandub Eesti kohalt järk-järgult lõuna poole, ent suvine soe jääb siiski alles.

Euroopa idapoolset osa katab madalrõhuala, mille all areneb kuumas ja niiskes õhus võimsaid äikesepilvi. Ka Eesti jäi selle massi sisse ning üle maa kulges pilvevöönd, mille all sadas paljudes kohtades äikesevihma. Vööndist loode pool asus kõrgrõhkkond ning nii Hiiumaal kui Eesti põhjaosas säras terve päeva päike.

Laupäeval ulatub Eestini jätkuvalt lõuna poolt kuum ja niiske madalrõhuala ning soodustab siin hoovihma- ja äikesepilvede arengut. Samal ajal liigub üle Põhja-Euroopa kõrgrõhkkond, mille lõunaserv laieneb Läänemerele ja tõstab siin tuult. Ühes kõrgrõhkkonnaga jõuab Eestisse ka kuivemat ja veidi jahedamat õhku.

Eeloleval ööl sajab Eestis mitmel pool hoovihma, on äikest ja välistatud ei ole rahe. Puhub ida- ja kirdetuul 2-8 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Sooja on 15..20°C.

Laupäeva hommik on kohati hoovihma- ja äikesevõimalusega. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, põhjarannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 16..21°C. Laupäeva päeval on taas mitmel pool hoovihma ning võimalik, et äikesega. Ida- ja kirdetuul ulatub 4-10, puhanguti 13, põhjarannikul 15 m/s. Sooja on 20..25, rannikul kohati 16°C. Õhtul sajab hoovihma peamiselt Eesti lõunaosas. Puhub ida- ja kirdetuul 4-10, puhanguti 13, põhjarannikul kuni 15 m/s. Sooja on 17..23°C.

Järgnevad paar päeva oleme üle Soome Venemaale taanduva kõrgrõhuala servas, kus ilm on kuiv, kuid pühapäeval veel puhangulise tuulega. Jaanilaupäeval võivad meile merelt üle Liivi lahe hiilida ligi hoovihmapilved, õhtupoole aitab juba uus kõrgrõhuala pilvi hajutada.

Jaanipäev ise on tõenäoliselt sajuta. Öösiti on sooja 9-17, päevasel ajal 20-25 kraadi, uue nädala alguses ka enam. Mere ääres jäävad maksimumid kohati alla 20 kraadi.

Aga eeloleval ööl on kohti, kus õhutemperatuur ei lange alla 20 kraadi, päevamaksimumid enam 30 kraadini ei tõuse. Õhk püsib äikeseline laupäeva õhtuni.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: