Riik hakkab väliseesti ajalehti rahaga toetama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Väliseesti ajalehed saavad toetust küsida.
Väliseesti ajalehed saavad toetust küsida.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) avab pilootprojektina taotlusvooru väliseesti ajalehtede rahastamiseks. Kokku jagatakse toetusteks 50 000 eurot.

Taotlusvoorust saavad rahastust taotleda kõik väliseestlastele suunatud väljaanded, nii iganädalased kui ka harvemini ilmuvad, paberkandjal või veebiformaadis, eesti keelt või kultuuri edendavad väljaanded, sh ingliskeelsed väljaanded.

Pilootprojektina korraldatava taotlusvooru kogumaht on 50 000 eurot. Maksimaalne toetussumma taotluse kohta on iganädalastele väljaannetele 10 000 eurot ja harvem ilmuvatele väljaannetele 5000 eurot. Taotlusi võtab vastu KÜSK, seda rahastab siseministeerium rahvastikuministri büroo vahendusel.

KÜSK-i juhataja Anneli Roosalu ütles taotlusvooru avamist kommenteerides, et väliseesti väljaannete toetamine täidab ühte väga olulist KÜSK-i eesmärki, milleks on kodanikuühiskonna teadlikkuse kasvatamine.

"Taotlusvooru eesmärgiks on toetuse abil väliseesti ajalehetoimetuste jätkusuutlikkus rahvuskaaslaste kogukondades uudiste ja informatsiooni vahendamisel, Eestiga ühtekuuluvustunde tugevdamisel ning eesti keele ja kultuuri hoidmisel ja arendamisel. Tegemist on esialgu küll pilootprojektiga, kuid loodan, et toetusvoor saab väljatöötamisel oleva üleilmse eestluse programmi üheks iga-aastaseks tegevuseks," kommenteeris algatust rahvastikuminister Riina Solman.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: