Pirita paneb liikluse rahustamiseks maha 12 uut teekünnist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pirita linnaossa rajatakse uued teekünnised.
Pirita linnaossa rajatakse uued teekünnised. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Augustikuu lõpuks rajatakse Pirita kvartalisisestele teedele ja tänavatele liikluse rahustamiseks 12 uut künnist. Linnaosa saab igal kuul elanikelt soove uute künniste lisamiseks.

"Ehkki kiirust peaksid piirama liiklusmärgid, tuleb kihutavate autojuhtide ohjeldamiseks kasutada ka teisi võimalusi nagu künniste rajamine," põhjendas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat künniste rajamist.

Liinati sõnul pole kokku löödud, kui palju täpselt Piritale künniseid paigaldatud on, kuid hindas, et igal aastal lisandub neid kümmekond ning soove uute künniste paigaldamiseks esitavad linnaosa elanikud igal kuul.

Suve jooksul ehitatakse künnised Pirita linnaosas Palderjani tee 36, Heki tee 29, Purde tn 6, Ranniku tee 31 juurde, Nurmenuku tee 7 ja 18 vahele, Puhkekodu tee 40a ja 47 vahele, Sompa tee ja Täpiku tänava ristmikule, Kõlviku tee 13 ja Võsa tee 1 juurde, Saare ja Paju ristmikule, Tamme ja Kase ristmikule ning Nurmiku tee 10 juurde.

Uued künnised rajatakse asfaltbetoonist.

!Põhjus on selles, et plastkünnised kipuvad raskemate sõidukite all kiiresti lagunema ja talvel lumelükkamisel saavad need kergemini kahjustada. Asfaltbetoonist künnised on vastupidavamad," põhjendas Liinat.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: