Pärnu Supeluse tänav suletakse suveks autodele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pühapäevast suletakse Pärnus autodele kesklinnast randa viiv Supeluse tänav. Suletud ala jääb Esplanaadi ja Tammsaare puiestee vahele.

Supeluse tänav muutub autovabaks kuni 9. augustini, et jalakäijatel ja jalgratturitel oleks seal rohkem ruumi. Tänavale pannakse mootorsõidukite liikumist keelavad märgid ja füüsilised tõkked, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tulevane ja pikem plaan näeb ette seda, et juba mõne aasta pärast on Supeluse tänav ühesuunaline ja teeme aktiivselt tööd selle nimel, et siis see ehitusplaan ka realiseerida. Et see on ka esimene proov sellel, et näidata tegelikult kõigile, et see on ülimõnus ja vajalik," ütles Pärnu abilinnapea Rainer Aavik.

Ristuvaid tänavaid on endiselt võimalik autoga ületada. Supeluse tänaval võivad endiselt sõita prügiveo- ja kaubaautod, samuti saavad kohalikud elanikud autoga kodu juurde. 

Kuna piirkonnas kehtib endiselt parema käe reegel, peavad mööda Supeluse tänavat sõitvad jalgratturid arvestama, et neil pole alati eesõigus ja paremalt poolt tulev auto on vaja läbi lasta.

"Need, kes peavad hädavajalikuks tulla randa autoga, siis tasub kasutada Aia ja Tammsaare tänavat selle jaoks, et Tammsaare tänavast edasi on Supeluse tänav autoliiklusele avatud. Seal on jalakäiatel niikuinii piisavalt ruumi ja kõrval ka pargifront, kust läbi liikuda," lisas Aavik.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: