Tallinn andis Pärnule üle suvepealinna tiitli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Anu Juurma-Saks

Pühapäeval algas astronoomiline suvi ja Pärnust sai 25. korda Eestimaa suvepealinn. Tiitli andis traditsiooni kohaselt Pärnule üle pealinn Tallinn.

"Oleme veerand sajandit usaldanud suvepealinna tiitli Pärnule, kes on seda väärikalt hoidnud. Tänavu anname tiitli üle lootuses, et saame vastu päikeselise, sooja ja positiivsete emotsioonide rohke suve, et heastada tänavu hoopis teisiti tulnud kevadet. Soovin kõigile meeleolukat, kaunist ja muretut suve," ütles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Teemapealinna tiitli ühes regaalidega võttis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius vastu Pärnule iseloomulikus kohas, rannakohviku seenrõdul, kus heisati ka suvepealinna lipp.

Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul on veerandsada aastat Eesti suvepealinnana Pärnule suur au ning alanud juubelisuvel hoiab Pärnu suvepealinna lippu uhkusega kõrgel.

"Kutsun kõiki sel suvel Pärnusse, meil on rõõm pärast keerulist koroonakevadet külalisi võõrustada. Ma soovin kõigile, aga eriti oma kallitele kaaslinlastele, ilusat sooja suve ja rõõmsaid hetki meie igapäeva, oleme ära teeninud puhkuse ja võimaluse suve nautida," ütles Pärnu linnapea.

Piduliku hetke tunnistajateks oli Eesti teiste teemapealinnade Türi, Otepää ja Narva esindajad. Erilise kevadsuve tõttu toimus tänavu suvepealinna tiitli väljakuulutamine ilma suurema saluudi ja pidustusteta, kuid suve alguse puhul musitseerivad muusikud täna Pärnus erinevates kohtades.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: