Tootjahinnaindeksi üheksa kuud kestnud langus peatus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Enefit õlitehas.
Enefit õlitehas. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks kasvas aasta mais võrreldes aprilliga 0,1 protsenti ja langes võrreldes eelmise aasta maiga -3,9 protsenti, teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütik Eveli Šokman ütles, et aprilliga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit keskmisest rohkem hinnatõus kütteõlide tootmises ja elektrienergiaga varustamises, mida tasakaalustas hinnalangus plasttoodete, puittoodete ning elektroonikaseadmete tootmises.

"Kui aprillis oli suur mõju piimatoodete tootmise hinnalangusel, siis mais sama valdkonna hinnatõusul," täpsustas Šokman.

Eelmise aasta maiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning elektroonikaseadmete, kütteõlide ja puittoodete tootmises. Samuti hinnatõus mäetööstuses, tekstiili ja metalltoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks tõusis aprilliga võrreldes 0,4 protsenti.

Kõige rohkem tõusis elektrienergia, keemiatoodete ja jookide hind ning langes mootorsõidukite lisaseadmete ja varuosade, tekstiiltoodete ning rõivaesemete hind. Võrreldes 2019. aasta maiga langes ekspordihinnaindeks 8,2 protsenti.

Impordihinnaindeks langes aprilliga võrreldes 1,1 protsenti. Keskmisest enam langes keemiatoodete, naftasaaduste ja nahktoodete ning jalatsite hind, tõusis aga elektrienergia, elektroonikatoodete ning toormetsa hind. Võrreldes 2019. aasta maiga langes impordihinnaindeks 9,2 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: