Kohus kinnitas Baltika saneerimiskava ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Baltika Grupi juht Flavio Perini.
Baltika Grupi juht Flavio Perini. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Raskustes rõivafirma Baltika teavitas esmaspäeval börsi, et kohus on kinnitanud ettevõtte saneerimiskava.

"Meil on nüüd pankade, investorite, võlausaldajate ja kohtu toetus strateegilise pöörde elluviimiseks. Baltika on seni olnud ja jääb ka edaspidi oluliseks osaks Eesti majandusest ning me koondame kogu oma jõu ettevõtte kasumlikuks muutmiseks," ütles Baltika vastne juht Flavio Perini.

Määrus, millega kava kinnitati, on koheselt täidetav. Võlausaldajatel on õigus määrust vaidlustada 15 päeva jooksul alates määruse kättesaamisest. 

"Me kindlasti tegeleme ettevõtte võtmevaldkondade ümberpööramisega, et reageerida kiiremini, olla kaasaegsem, paindlikum ning struktuurilt õhem. Töötame aktiivselt tooteportfelliga, et see oleks nooruslikum, stiilsem ja lahedam ning pälviks ostjate tähelepanu. Mõtleme koostööle ülikoolide ning iduettevõtetega, kes aitaks meil luua innovaatilise ja unikaalse ostukeskkonna, mis tagab suurepärase kogemuse kõikidele meile klientidele üle maailma," ütles Perini.

"Kindlasti, nagu on juba teinud teised suured jaeärid, teeme vajalikud toimingud, et hinnata meie füüsiliste poodide võrgustikku ning hoogustada kõikide kanalite kaudu rahvusvahelist müüki. Olen kindel, et võime muutuda üsna pea kasumlikuks, mis võib omakorda olla esimeseks suureks tähiseks teel rahvusvahelisele kasvule," lisas ta.

Baltika Grupp on suurim rõivadisaini ettevõte Baltikumis, omades 79 kauplust Eestis ja naaberriikides ning andes grupiüleselt tööd 495 töötajale. Baltika Grupp arendab ja opereerib rõivabrände Monton, Baltman ja Ivo Nikkolo.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: