Ööpäevaga lisandus üks positiivne koroonaviiruse testi tulemus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rahvusraamatukogu esimest päeva avatud pärast eriolukorda Autor/allikas: Teet Malsroos / Eesti Rahvusraamatukogu

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 477 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus üks positiivne testi tulemus.

 Rahvastikuregistri andmete alusel laekus positiivne testi tulemus Harjumaale, nakatunu elukoht obn Tallinnas, teatas terviseamet teisipäeval.  

23. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kuus inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu. 

Teisipäevaks on haiglates COVID-19 haigusjuhtum lõpetatud 385 COVID-19 haigusjuhtumit 372 inimesega.

Tervenenud on 1771 inimest, neist 1354 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,5 protsenti), 417 inimese puhul (23,5 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, see tähendab, et ootab tervenemise kinnitamist.  

Eestis on kokku tehtud enam kui 103 000 esmast testi, nendest 1982 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: