Ratas jätkab küsitluses valijate eelistatud peaministrina ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muinastule süütamine Kuberneri aias.
Muinastule süütamine Kuberneri aias. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakonnajuhtidest eelistab jätkuvalt kõige enam valijaid peaministrina näha Keskerakonna esimeest jüri Ratast, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i tehtud avaliku arvamuse küsitlusest.

Märtsist maini pidas Keskerakonna juhti parimaks peaministriks 36 protsenti valimisealisi Eesti kodanikke, aga juunis 34 protsenti, kirjutab ajaleht.

"Kõnealune uuring jäi aega, kui meedias on olnud erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) likvideerimise teema, majanduse halvenevad prognoosid ja Keskerakonna segased teemad annetustega. Viimase annetuse tagastamine oli esiplaanil küsitlusperioodi jooksul, otsus prokuratuuri uurimisest tuli alles küsitlusperioodi lõpufaasis," rääkis Turuuuringute AS-i uuringujuht Karin Reivart ajalehele. "Selgub, et Ratase toetusele peaministrina on eeltoodud periood avaldanud kergelt negatiivset mõju."

Nende inimeste osakaal, kes peavad parimaks peaministriks Reformierakonna juhti Kaja Kallast, on pärast mõõna taas kergelt kasvule pööranud ja on nüüd 27 protsenti võrreldes 26 protsendiga mais ja 24 protsendiga aprillis.

"Kuna Kallase toetus on aprillist veidi tõusnud, on Ratase ja Kallase toetuste vahe jäänud küllaltki väikseks," märkis Reivart, et Reformierakonna juhti peaministriks soovijate hulk suureneb juba mitmendas küsitluses.

Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlus toimus 9.-15. juunini 2020. Küsitleti 880 valimisealist kodanikku.

Allikas: EPL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: