Moskva kohus mõistis lavastaja Serebrennikovi raha väljapetmises süüdi

{{1593165840000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / TASS

Moskva Meštšanski ringkonnakohus mõistis teatrilavastaja Kirill Serebrennikovi ja teised Studio Seven kohtuasja kaebealused, välja arvatud Sofia Apfelbaumi, pettuses süüdi, teatas Interfaxi korrespondent.

"Serebrennikov, (Konstantin) Malobrodski ja (Juri) Itin sooritasid pettuse, see tähendab, et nad mõtlesid välja salaplaani, kuidas petta välja suur hulk teiste varandust valskuse ja usalduse karitarvitamisega," lausus kohtunik Olesja Mendelejeva kohtuotsust ette lugedes.

Kohtuniku otsuse järgi petsid Serebrennikov ja veel kaks kaebealust välja 129 miljonit rubla riigi raha, mis oli mõeldud teatriprojekti finantseerimiseks. 

Neljas kaebealune Sofia Apfelbaum polnud pettusest teadlik, ütles kohtunik. 

Kohus mõistis Serebrennikovi kolmeks aastaks tingimisi vangi.

Süüdistaja oli nõudnud Serebrennikovile kuut aastat reaalset vangistust. Lavastaja poolehoidjad taunisid kohtuotsust kui poliitiliselt motiveeritut. 

"Serebrennikovi meeleparandus on võimalik ilma reaalse vanglakaristuseta," ütles kohtunik Olesja Mendelejeva. lisades, et tuntud lavastaja peab maksma trahvi ega tohi enam juhtida kultuurirorganisatsiooni.

Serebrennikovi ja tema abisid süüdistati pea 1,7 miljoni euro eest riigiabi väljapetmises. Lavastaja sõnul aga läks raha teatriprojekti kuludeks. 

"Ei kommenteeri," lausus musta näomaski kandnud Serebrennikov pärast otsuse väljakuulutamist. 

Moskvas asuva Gogoli Keskuse juht Serebrennikov peeti kinni 2017. aastal. Kohus saatis juhtumi prokuratuurile mullu tagasi "ebakorrapärasuste" tõttu ning kaasus oli kokkuvarisemise äärel. 

Seejärel hakkas Serebrennikovi juhtumit arutama uus kohtunik, sealjuures vähendati süüdistuses esitatud rahasumma suurust 133 miljonilt 129 miljonile rublale. 

Kohtunik ütles reedel, et Serebrennikov juhtis riigi vahendite vargust. Rahastus oli mõeldud Platforma teatriprojektile, mida Serebrennikov juhtis vahemikus 2011-2014. 

Sererbrennikov ja teised kaebealused rõhutavad, et on süütud. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: