Kiik määras ametist lahkuvale terviseameti juhile 10 480 eurot tulemuspalka

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Terviseameti juht Merike Jürilo ja sotsiaalminister Tanel Kiik. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sotsiaalminister Tanel Kiik määras terviseameti juhi Merike Jürilo teenistusest vabastamise käskkirjaga talle ühtlasi 10 480 euro suuruse tulemuspalga.

"Maksta Merike Jürilole tulemuspalka 10 480 eurot panuse eest Eesti tervisevaldkonda," kirjutas sotsiaalminister Kiik käskkirjas.

Lisaks maksti Jürilole kasutamata puhkuse hüvitist 17,5 päeva eest. Ministri käskkirja järgi on Jürilo teenistussuhte viimane päev 1. juuli.

Terviseameti juht Merike Jürilo teatas 18. juunil, et lahkub omal soovil terviseameti juhi ametikohalt, sest teda riivasid sotsiaalminister Tanel Kiige sõnad usalduse puudumise kohta.

"Me oleme kogu kriisi vältel olnud sotsiaalministriga tihedas kontaktis. Minu jaoks on ta olnud valitsuskoostöö põhilüli. Tema on olnud valitsuses meie esindaja, mina olen sinna sattunud harva. Selles mõttes oli pisut kurb lugeda ja kuulata väidet, et justkui usalduslikku suhet ei ole sotsiaalministriga tekkinud. Mulle tundus küll, et see oli üsna usalduslik suhe kuni eilseni," sõnas Jürilo 18. juunil ERR-ile.

Kiik ütles samal päeval ERR-ile, et usalduse kaotuseni viisid väikesed asjad, mis kuhjusid.

"Väikesed küsimused ja möödarääkimised ja kommunikatsioonihäired on aidanud kaasa umbusaldusliku õhkkonna tekkimisele valitsuse ja terviseameti vahel. Ja selleks, et järgmise kriisi ajal oleks hea töine rütm, olid need muutused vajalikud," sõnas sotsiaalminister.

Terviseameti juht Merike Jürilo on olnud osade valitsuspoliitikute kriitika all juba koroonakriisi algusest. Ametile heideti näiteks ette, et see andis rohelise tule Saaremaa ja Itaalia võrkpallurite mängule. Enne ametist lahkumise teadxet sattus ta vastasseisu valitsusega ärimeeste kingitud kiirtestide tõttu, mida amet ei pidanud vajalikuks kasutusele võtta, kuni tegi seda valitsuse otsesel korraldusel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: