EL pikendas Venemaa-vastaseid sanktsioone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa ja Euroopa Liidu lipp.
Venemaa ja Euroopa Liidu lipp. Autor/allikas: SCANPIX/CARO PHOTO AGENCY/Schwarz

Euroopa Liidu Nõukogu pikendas poole aasta võrra Venemaa vastu seoses Ukraina olukorra destabiliseerimisega kehtestatud majandussanktsioone.

Tegemist on sektoraalsete sanktsioonidega ehk need on suunatud konkreetsete majandusvaldkondade, mitte inimeste suhtes.

Majandussanktsioonid, mida otsusega pikendati:

  • piiratakse viie Venemaa riigi enamusosalusega suure finantsasutuse ja nende väljaspool EL-i asutatud enamusosalusega tütarettevõtja, samuti kolme Venemaa suure energiafirma ja kolme kaitsetööstusettevõtte juurdepääsu EL-i esmastele ja teisestele kapitaliturgudele;
  • kehtestatakse ekspordi- ja impordikeeld relvakaubandusele;
  • kehtestatakse ekspordikeeld kahesuguse kasutusega kaupadele sõjaliseks kasutuseks või sõjalistele lõppkasutajatele Venemaal;
  • piiratakse Venemaa juurdepääsu teatavatele tundlikele tehnoloogiatele ja teenustele, mida saab kasutada naftauuringute ja -tootmise eesmärgil. 

Euroopa Liit kehtestas 2014. aastal majanduslikud piirangud Venemaa suhtes seoses tegevusega, mis destabiliseerib olukorda Ukrainas. Euroopa Ülemkogu seostas 19. märtsil 2015 sanktsioonide kestuse Minski kokkulepete täieliku täitmisega, mis pidi juhtuma 31. detsembriks 2015. Kuna seda ei juhtunud, on sanktsioonid endiselt jõus.

18. juunil pikendas Euroopa Liidu Nõukogu ka seoses Krimmi ja Sevastopoli ebaseadusliku annekteerimisega kehtestatud piiravate meetmete kehtivust aasta võrra.

Lisaks kehtivad piiravad meetmed, mis kehtestati seoses Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust kahjustava või ohustava tegevusega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: