Galerii: president Kaljulaid visiidil Saksamaal

President Kersti Kaljulaid tegi esimese ametliku välisvisiidi pärast koroonakriisi Saksamaale.

Enne Berliini saabumist kohtus Kaljulaid pühapäeval Saksimaal Dresdeni lähistel Saksimaa liidumaa peaministri Michael Kretschmeriga ning külastas Eesti-Saksa tehnoloogiaettevõtte Skeleton tehast.

Esmaspäeva hommikul külastas president Berliinis tegutsevat Eesti ettevõtet Ampler.

Õhtupoolikul tähistati Eesti Berliini saatkonna 100. sünnipäeva ning ühtlasi ka kahe riigi sajandipikkust diplomaatilist lävimist.

"Meie saatkonnahoone Berliinis on ajalooline – üks väheseid, kus 100 aastat olnud ühe riigi esindus. Isegi ajal, kui vabast Eestist oli vaid mälestus ja unistus, kuulus see maja riigile, mida faktiliselt pea pool sajandit maailmakaardil ei eksisteerinud. See sümboliseerib hästi ajaloo keerdkäike, ka arme ja kihilisust, nii nagu on ajaloost, armidest ja erinevatest kihtidest tulvil Berliin," kirjutas Kaljulaid Facebookis.

"Täna on Saksamaa meie hea sõber, tugev liitlane ja sisukas partner. Suhted meie riikide vahel on tihedad, aga see ei põhine sugugi üksnes ametkondlikul ja poliitilisel tasandil, vaid ikka ja alati eeskätt meie inimestel. Isiklikud kontaktid, sidemed perekondade, sõprade ja äripartnerite vahel, ühised ja ühendavad kultuurilõimed – see on see, mis teeb meid Saksamaale lähedaseks ning Saksamaad meile," lisas ta.

Presidendi sõnul tuleb niisuguste sõprade väärtus tihti esile kriisides. "Ka praegu on kriis, viirusest tingitud, ning selle mõjude ohjamiseks peame tegutsema ühtsena. Mul on hea meel, et meie pidulikku hetke tuli tähistama ka Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeier, kellega jätkasime põhjalikumaid arutelusid töökohtumisel."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: