USA tutvustas Ämaris mehitamata õhusõidukeid Reaper ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA õhujõud tõid lühiajaliselt Ämarisse kaks mehitamata õhusõidukit Reaper. Ämaris kasutatakse neid luure- ja seirelendudeks, sõjapiirkonnas kannavad suure lennuulatusega Reaperid ka erinevaid relvi ning neid kasutatakse täpsuslöökide andmiseks.

Droonid paiknevad alaliselt Miroslawieci lennubaasis Poolas, kus aga lennurada suleti remondiks. Ämari lennubaas pakkus selleks ajaks võimalust opereerida droone siit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi droonid paiknevad Ämaris esmakordselt, on need Balti õhuruumis tihedad külalised. Tegu on küll mehitamata lennukiga, kuid seda juhitakse maalt.

Üks piloot või operaator asub Eesis, andmete vastuvõtt toimub Poola põhibaasis.

"Teeme luure- ja seirelende USA Euroopa väejuhatuse jaoks. See puudutab nii õhuruumi, merd kui maad," ütles USA Euroopa ja Aafrika õhujõudude operatiivosakonna ülema asetäitja brigaadikindral Jason Hinds.

"Me jälgime julgeolekuolukorda Balti riikidest Musta mereni välja. Sellel lennukil on erakordne tegevusulatus - see lendas Gruusiasse Poolast. Kavatseme lennata
sama kaugele ka Eestist. Me oleme lennanud Eesti kohal üsna palju. Mõnda aega juba on meil selline kokkulepe. Mitte ainult Eesti kohal, aga kõigi Balti riikide
kohal teeme tiiru paaril korral nädalas. Nüüd, kui oleme siin, hakkame lendama iga päev," rääkis droonipiloot kolonelleitnant Omar Rashid.

Droon võib olla õhus tema sõnl õhus kuni 29 tundi. Masina kaamerad ja sensorid võivad eristada inimesi või sõidukite numbreid paari kilomeetri kauguselt. Ämaris asuvad kaks drooni juuli lõpuni.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: