Viljandi kultuuriakadeemias toimus 80 eraldi lõpuaktust

Foto: ERR

Koroonakriisi piirangud on pannud koole nuputama, kuidas korraldada lõpuaktusi, kui suuri rahvakogunemisi olla ei tohi. Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia leidis olukorrale eriti nutika lahenduse - toimus 80 personaalselt lõpuaktust.

Haridusteaduse magister Barbara Laul lõpetas kolmapäeval Viljandi kultuuriakadeemias kunstide ja tehnoloogiaõpetaja eriala. Ta on Torma põhikooli klassiõpetaja, lisaks annab ajaloo ning käsitöö- ja kodundustunde.Lõpuaktusele tuli Laul koos abikaasa ka kahe pojaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Iga tudeng sai endale valida omale kellaaja, millal ta tuleb. Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis on ehitatud talle selline kulgemise tee, kus inimesed, kellega ta siin kooliajal kokku puutus, kas kõnelevad või esinevad temaga koos. Ta saab oma diplomi kätte ja ma arvan, et see aeg on tema jaoks isiklikum kui kunagi varem olnud on," selgitas aktuse lavastaja Tõnis Veelmaa.

"Ma arvasin, et ma istun või seisan siin mustas saalis ja siis keegi kuskilt laseb videot. Aga et niisugune lahendus - vapustav, väga tore! /.../ Te näete ju, et mul on pisarad silmis. Nutaks veel, aga ei saa," rääkis Barbara Laul.

"Kuigi ma olen oma eriala ehk õpetajaks õppinud juba kolmas ring, siis ma pean ütlema, et alati on midagi uut ja asi areneb. Fantastiline aeg oli see," soovitab Laul teistelgi uuesti kooli minna.

20. juunist 1. juulini peeti Viljandi kultuuriakademias 80 personaalselt lõpuaktust, tegelikult oli lõpetajaid pisut üle 100.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: