Ratas: terviseametiga olid probleemid terve kriisi jooksul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Terviseameti juht Merike Jürilo lahkub ametist
Terviseameti juht Merike Jürilo lahkub ametist Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles, et terviseametiga olid probleemid terve kriisi jooksul.

Ratas tõdes, et terviseametiga on vaja usaldus taastada. "Seal olid probleemid sees kogu selle kriisi jooksul. Siin ei ole mõtet seda ju eitada," ütles Ratas valitsuse pressikonverentsil.

Rääkides Martin Kadai lahkumisest terviseametist ütles Ratas, et tema ei puutunud Kadaiga otseselt kokku, aga Ratase hinnangul tegi Kadai head tööd.

Üle-eelmisel nädalal teatas ametist lahkumisest terviseameti juht Merike Jürilo.

Ratase sõnul tippjuhtide lahkumine ameti ekspertiisi ja töö kokkukukkumist ei tähenda. "Kui me võtame kogu tervishoiusüsteemi, siis seal oli sadu kui mitte tuhandeid inimesi, kes sellesse igapäevaselt panustasid ja kindlasti tegid oma tööd südamega ja väga hästi ja teevad seda ka tulevikus," lausus Ratas.

"Eks amet ju töötab edasi. Ega selles ametis ainult kolm või neli inimest ei töötanud," lisas Ratas.

Välisminister Urmas Reinsalu lisas, et terviseameti puhul ei saa öelda, et seal oleks olnud ainuõiged seisukohad ja valitsus kriisi ajal terviseametit segas.

"Põhimõttelistes sõlmküsimustes selle kriisi lahendamise puhul terviseameti küsimused ja valitsuse otsus, mis välja tuli, tegelikult ei langenud kokku. Näiteks, mis puudutab eriolukorra väljakuulutamist, mis puudutab seda, kuidas testimist korraldada," sõnas Reinsalu.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul ei vasta tõele opositsiooni väide, et valitsus ei kuula spetsialiste.

"Vastutus otsustamise eest langeb ikka poliitikutele, sest poliitikud astuvad nende otsustega lõpuks valijate ette. Me kuulame selle nõu ära, see nõu on sisend meie otsusele. Ja me võime selle nõuga nõus olla või mitte nõus olla. Aga lõppkokkuvõttes vastutavad poliitikud, mitte ametnikud," sõnas Helme.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: