Põlva võib peagi saada veelauapargi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Leevi Lillemäe/ERR

Põlva vallavolikogu otsustas suunata riigi poolt antava investeeringutoetuse osaliselt paisjärvele veelauapargi loomiseks, millega loodetakse elavdada väikelinna majandust.

Põlva abivallavanem Martti Rõigase sõnul eraldas riik eraldas omavalitustele 70 miljonit eurot, millest oma osa sai ka Põlva ja seda investeeringute toetuseks. "Tingimus oli see, et need peavad olema uued investeeringud. Mõte oli elavdada majandust, siis seda kõike see wake-park täidab," ütles Rõigas "Aktuaalsele kaamerale".

Idee elluviijate hinnangul oleks veelauapark Lõuna-Eestis ainulaadne atraktsioon, mis ei jääks turistidele märkamata. Põlva paisjärv on WakeStationi tegevjuhi Martin Lauritsa sõnul kindlasti sobilik asukoht veelauakeskuse rajamiseks

"Me oleme ise käinud tutvumas olukorraga ja ma ei näe mingit probleemi, miks seda ei võiks sinna teha. Lisaväärtusena kindlasti toimib ta hästi turismiatraktsioonina. Üldse mõjub ta positiivselt turismisektorile, samuti nii nagu ta loob uusi töökohti," märkis ta.

Plaanitava sõiduraja pikkus saab olema kuni 600 meetrit, mida võib korraga kasutada kuus kuni seitse veelauaga sõitjat.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: