Eesti jaekaubanduse maht tõusis mais 16,2 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toidupood
Toidupood Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti jaekaubanduse maht tõusis mais aprilliga võrreldes 16,2 protsenti, Euroopa Liidu (EL) üldarvestuses oli tõus 16,4 protsenti.

Euroala lõikes tõusis jaekaubanduse maht mais aprilliga võrreldes 17,8 protsenti, selgus Eurostati andmetest.

Aprillis oli langus 11,4 protsenti EL-is ja 12,1 protsenti euroalal. Aastavõrdluses kukkus jaemüügi indeks 5,1 protsenti euroalal ja 4,2 protsenti EL-is, selgus Eurostati andmetest.

Euroalal tõusis kuuvõrdluses enim – 38,4 protsenti – mootorikütuste jaemaht, järgnesid 34,5-protsendise tõusuga mitte-toidukaupade segment ja 2,2 protsendiga toidu-, joogi-, ja tubakatoodete segment.

Ka EL-is tõusis enim – 31,9 protsenti – mootorkütuste jaemaht, järgnesid 30,2 protsendiga mitte-toidukaubad ja 2,1 protsendiga toidu-, joogi-, ja tubakatooted. Posti- ja veebimüügi jaemaht kasvas samas 10,9 protsenti euroalal ja 11,9 protsenti liidu terviklõikes. 

Jaekaubanduse maht kasvas kõigis liikmesriikides peale Bulgaaria, kus see jäi muutumatuks. Kuuga tõusid jaemahud enim 28,6 protsendiga Luksemburgis, 25,6 protsendiga Prantsusmaal ja 23,3 protsentiga Austrias. 

Aastavõrdluses kukkus euroalal kütuste jaemaht mais 27,4 protsendi võrra. Mitte-toidukaupade jaemüügi maht langes aastaga 9 protsenti, toidu-, joogi-, ja tubakatoodete müügimaht aga kasvas 4,9 protsendi võrra. 

EL-is kahanes kütuste jaemüügimaht 24,3 protsenti ja mitte-toidukaupade jaemüük 6,9 protsenti. Toidu-, joogi-, ja tubakatoodete müügimaht kasvas 4,1 protsenti. 

EL-i liikmesriikidest toimusid suurimad langused 20,4 protsendinga Bulgaarias, 19,7 protsenti Luksemburgis ja 17,9 protsenti Hispaanias.

Aastaga tõusid jaemahud enim 7,2 protsendiga Saksamaal, 6,6 protsendiga Taanis ja 4,8 protsendiga Austrias. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: