Euroopas levib koroonaviirus kaevandustes, lihatööstustes ja laulukoorides ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaevandused on soodne keskkond koroonaviiruse levikule.
Kaevandused on soodne keskkond koroonaviiruse levikule. Autor/allikas: Jarek Jõepera/Tartu Ülikooli Loodusmuuseum

Euroopas on koroonaviiruse puhangulist levikut märgata eeskätt kaevandustes, lihatööstustes ja laulukoorides, aga ka tervishoiuasutuste personali seas.

Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma selgitas, et need levikukohad on väga loogilised.

Poolas ja Tšehhis, kus viirus peamiselt kaevandustes levib, on külmas ja niiskes keskkonnas lähikontaktid paramatud - viirus levib nii kitsaste liftide kui ventilatsiooni kaudu.

"Lähikontakt on oluline osa viiruse levikuteest," rõhutas Härma.

Ka lihatööstustes on analoogne levikukeskkond: see on külm, ilma päikeseta ala, kus on üksiti palju müra. See tähendab, et inimesed on sunnitud üksteise kuulmiseks kas teineteisele lähemale astuma või peavad nad üle müra karjuma, mis vallandab palju aerosoole, mis viiruse olemasolul peremeest vahetavad.

Ka laulukoorides on viiruse levik soodne seetõttu, et inimesed seisavad lähestikku, teevad valju häält ja levitavad palju aerosoole.

Lisaks on koroonaviirus ka tervishoiutöötajate kutsehaigus - viiendik haiguse levikust on seotud nende ametitega. Viirus tuvastatakse sageli liiga hilja, sest see sarnaneb paljude muude viirushaigustega, ka infektsioonikontroll pole kõigis tervishoiasutustes tugev, sageli on puudu isikukaitsevahenditest. Samuti viibitakse haigestunutega koos pikalt.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: