Terviseameti uuelt juhilt eeldatakse meditsiinilist tausta

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma ja sotsiaalminister Tanel Kiik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi terviseameti ampluaa ulatub sinivetikate vohamise kontrollist viiruseleviku tõkestamiseni, peab ameti uuel juhil olema meditsiinialane töökogemus või haridus, sest prioriteediks on võitlus koroonaviirusega, lausus sotsiaalminister Tanel Kiik.

Kiik möönas, et ehkki tervishoiuvaldkonna tippjuhid ei pea reeglina tingimata ise meditsiini taustaga olema, siis praegusel juhul otsitakse terviseameti juhiks igal juhul just sellise kogemuse või haridusega inimest, sest tal tuleb kohe hakata koroonaviiruse leviku tõkestamisega tegelema hakata.

"Siin pole aega õppima hakata," põhjendas Kiik seda nõuet.

Lisaks peab uuel juhil olema ka juhtimiskogemus.

Minister lisas, et terviseameti uus peadirektor peab ka libameditsiini tõrjega tegelema ning arvestama järelevalveasutuse juhina, et kõigile järelevalvatavatele selle asutuse tegevus ei pruugi meeldida.

Riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide kompetentsikeskus on käivitanud konkursi terviseametile peadirektori leidmiseks, kandideerimise tähtaeg on 3. august.

Kiik kinnitas, et tagatubades mingeid kokkuleppeid uue juhti kohta tehtud ei ole, ka kõik, kes tema poole sel teemal pöördunud on, on ta riigikantselei komisjoni poole edasi suunanud.

Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma on kinnitanud, et tema ameti juhiks kandideerida ei soovi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: