Enamikel kontrollitud ehitusplatsidest rikuti ohutusnõudeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ehitustellingud
Ehitustellingud Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tööinspektsioon kontrollis tööohutust 58 ehitusplatsil, kus tuvastati 47 rikkumist. Kõik oli korras üheksal ehitusplatsil.

Ehitussektor on kõrge ohuhinnanguga valdkond, millele tööinspektsioon pöörab kõrgendatud tähelepanu. Peamiseks tööõnnetuseks ehitussektoris on olnud kõrgustest kukkumine. Pea kõiki õnnetusi saaks aga ära hoida, kui tööandja ja töötaja suhtuks suurema tõsidusega kõrgustes töötamisel ohutuse tagamisse, märkis inspektsioon.

Reidi käigus kontrolliti ehitusplatse Harju-, Lääne-, Pärnu-, Põlva-, Rapla-, Saare-, Tartu-, Valga-, Viljandi- ja Võrumaal. Kontrolliti töökohtade ergonoomiat, töövahendite, redelite ja tellingute korrasolu, isikukaitsevahendeid, tööd katustel ning dokumentatsiooni.

Enim probleeme tuvastasid tööinspektorid kaitsepiiretega lahtiste avade ja treppide ees ning tellingute korrasoluga. Paljudel tellingutel puudusid osaliselt või täielikult kaitsepiirded, vahepiirded või alumised kaitsepiirded. Kontrollitud ehitustõstukid vastasid kõik nõuetele. Vähenenud on redelite korrasoleku ja kasutamisega seotud rikkumiste arv.

Jätkuvalt probleemne on olukord isikukaitsevahenditega. Kolmandikul objektidest ei olnud töötajatele väljastatud kukkumiskaitsevahendeid. Ainult kahel objektil olid korras ohutusvööd, turvarakmed, ohutustrossid ja -köied.

Samuti on endiselt probleeme kaitsekiivri kasutamisega. Kiivrid on küll väljastatud, aga neid ei taheta kanda, sest neil pole lõuarihma ja kummardades kukub see peast ära. Katusetöid teostati külastatud objektidel vähe, ent pea pooltel neist avastati rikkumised. Ehitusobjektide tööohutusplaanid olid koostatud ja ajakohastatud ning enamasti oli neid ka töötajatele tutvustatud.

Ilma ühegi rikkumiseta avastas inspektsioon üheksa ehitusobjekti, neist Harjumaal kaks (Vanalinna ehitus OÜ ja RVO Ehitus OÜ); Läänemaal üks (ABB Power Grids Estonia AS); Põlvamaal kaks (AMARK EHITUS OÜ; Nordecon Betoon OÜ), Raplamaal üks (AS TREV-2 Grupp); Tartumaal kaks (KRC Ehitus OÜ; OÜ Energia ja Ehitus) ja Valgamaal üks (Embach Ehitus OÜ).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: