Jõustruktuurid hakkavad Pärnusse toimetatud lennukikeres koolitusi saama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lennuturvalisusega tegelev firma toimetas Pärnusse tiibadeta Boeingu, kus saab hakata jõustruktuuridele koolitusi korraldama. 40 meetri pikkuse lennukikere Tallinnast Pärnusse toimetamine oli omaette kunsttükk.

Tiibadeta lennuk näeb mõnes mõttes välja nagu allveelaev, ainult aknaid on palju. Peatselt, pärast väikseid kohendamisi saavad jõustruktuurid selles oma koolitusi läbi viia. Lennukit, mis kunagi õhku ei tõuse, saab kasutada veel mitmel otstarbel, nii et asjata see Pärnu linna servas ei seisa.

"Meil läheb natukene aega. Kuna see lennuk alles siia tuli, siis me valmistame teda ette sellisesse staadiumisse, et me saaksime soovijatele korralikku, kvaliteetset ja ohutut koolitust pakkuda. Kui me oleme saanud toote nii-öelda valmis, siis me hakkame seda pakkuma, praegu on see veel poolküps," tutvustas Aviation Safety Groupi tegevjuht Toomas Mardo.

Lennukikere toodi Pärnusse Tallinnast ja Mardo kirjelduse järgi polnud see sugugi lihtne reis. Rasmus Unojani video leiab YouTube'ist ja see annab ettekujutuse reisi keerukusest.

"Me pidime kasutama avalikke maanteid ja meie väga hea kootööpartner Kaarlaid aitas meid selles ja me saime ta lõpuks siia. Inimestel muidugi oli elevust, kui Märjamaal öeldi, et liiklus on kinni, et siit läheb lennuk mööda. Siis tundus see nagu kesköise naljana, aga lõpuks oli kodanikke, kes pilti tegid, väga palju. Ja päriselt läks ka lennuk mööda," kirjeldas Mardo.

Olnuks muidugi uhke pilt, kui lennuk oleks jõudnud Pärnusse koos tiibadega.

"See oleks olnud mõeldamatu. Ta ei oleks isegi kõige parema tahtmise juures meie maanteedele ära mahtunud. Me leidsime, et see ei ole nii primaarne. Kere on ikkagi põhiosa, kus tehakse koolitusi ja treeninguid, tiivad on teisejärgulised," põhjendas Mardo.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: