Põltsamaa sai veelauapargi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti panustab tänavu siseturismile ja valminud on ka mitu uut külastuskeskust. Äsja avati Põltsamaa külje all Väike-Kamari külas ainus ringkaabliga veelauakeskus, kus jätkub tegevust nii suurtele kui ka väikestele.

Põltsamaa vallale kuuluv veelauakeskus on eriline - seal on 643 meetrise ringkaabliga ja 16 rajaelemendiga veelauapark, õpperada algajaile, liivarand, seiklusrada ja veepealne batuudilinnak ning pallimänguplatsid, saun ja kohvik.

Kogu kompleks on läinud maksama 2,1 miljonit ja toetust sellele saime Euroopa Liidust piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest 1,5 miljonit ning 500 000 on pannud Põltsamaa vald," rääkis Põltsamaa vallavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos.

"Meie teenuse hindade sees on laua, kiivri ja ohutusvesti kasutus, ilma nendeta peale ei lasta. Ja jahendama ilma puhul saab rentida lisaks kalipso, et ei hakkaks külm," tutvustas Põltsamaa veelauakeskuse tegevjuht Joel Pärle.

Põltsamaa veelauakeskuse on juba üles leidnud ka välismaalased. Kuulda on olnud nii soome- kui ka lätikeekselt juttu, aga potenesiaalseid kliente oodatakse ka Venemaalt.

"See on kõigi standardite järgi niimoodi paigas, et siin võib täiesti korraldada rahvusvahelisi võistlusi ja seda kvaliteetselt," kinnitas Pärle.

Isa-pega Rainer ja Mark proovisid veelauasõitu vihmase ilma kiuste.

"Ei, täitsa vägev oli. Üks kord on enne Männikul proovitud, aga… Ei, esimese korra kohta ei ühtegi kukkumist, nii et täitsa super," kiitis Tallinnast kohale tulnud veelauaentusiast Rainer Rohtaru.

Põltsamaa veelauakeskuse haldaja osaühing Wakepark peab suutma keskuse ära majanda, looma viie aastaga 17 töökohta ja investeerima 500 000 eurot.

"Siia on plaanitud ainulaadne veepealne seikluspark, samuti kämpingute ala. Tänane haldaja on valmis Põltsamaa piirkonda panustama ning kui kõik hästi läheb, siis seda viieaastast lepingut me pikendame veel viie aasta võrra," ütles Põltsamaa vallavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: