Leedu keskpank annab välja maailma esimese digimeenemündi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Leedu keskpanga juhatuse liige Marius Jurgilas tutvustamas digimeenemünti LBCOIN.
Leedu keskpanga juhatuse liige Marius Jurgilas tutvustamas digimeenemünti LBCOIN. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Petras Malukas

Leedu keskpank valmistub välja andma maailma esimest digitaalset meenemünti osana projektist, mida keskpank näeb võimalusena alustada vestlust digiraha üle.

Plokiahelal põhinev LBCOIN koosneb kuuest digitaalsest mündist ja ühest füüsilisest, hõbedasest meenemündist. Leedu keskpank annab kokku välja 4000 LBCOIN-i ehk 24 000 digimünti ja 4000 füüsilist münti.

"Selle projekti peamine kasu Leedu Panga jaoks on see, et see aitab mõista, kuidas toimivad selliste müntide väljastamiseks vajalikud protsessid," ütles keskpanga nõukogu liige Marius Jurgilas.

"Me loodame, et see katse on edukas, ent kui see nurjub, oleme me saanud õppetunni ja proovime uuesti," lisas ta.

"Kogu keskpanganduse kogukond, mitte ainult Euroopa Keskpank või Hiina keskpank, on nüüd valmis arutama, kas meil on või ei ole digiraha vaja," ütles Jurgilas. "Meil pole vastuseid, ent me valmistume selleks."

Meenemünt on pühendatud Leedu iseseisvusdeklaratsioonile, mis tehti 16. veebruaril 1918. aastal. Igal mündil on üks deklaratsiooni 20 allkirjastajast. Meenemünt antakse välja 23. juulil.

LBCOIN-i hind on 99 eurot. Füüsilise mündi väärtus on 19,18 eurot ning see meenutab kujult ja suuruselt pangakaarti, teatas keskpank.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: