Saksa kantsleri pressiteenistuse töötajat kahtlustatakse spionaažis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Näomaskiga mees Frankfurtis. Autor/allikas: SCANPIX/Xinhua/Lu Yang

Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli pressiteenistuses töötanud meest kahtlustatakse spioneerimises Egiptuse luureteenistuse kasuks, selgus neljapäeval politseiaruandest.

Politsei rakendas raporti kohaselt kõnealuse isiku suhtes asjakohaseid meetmeid 2019. aasta detsembris, kui tuvastati, et mees on aastaid tegutsenud Egiptuse luureteenistuse heaks. Uurimine jätkub.

Tegemist oli keskastme töötajaga, mis tähendab, et ta pidi läbima eksami ja vähemalt kaks aastat kõneharjutusi.

Ajalehe Bild informatsiooni kohaselt kuulus mehe tööülesannete hulka külastajate vastuvõtmine kommunikatsiooniosakonnas, mida juhib Merkeli eestkõneleja Steffen Seibert.

Võimude andmetel kuulub Egiptuse luureteenistuse agentide peamiste ülesannete hulka Saksamaal informatsiooni kogumine rühmituste kohta nagu Moslemivennaskond. Huvitatud ollakse ka koptikristlastest ja Egiptuse päritoluga kodanike värbamisest.

Saksamaal luuravad teistest innukamalt Venemaa, Hiina, Iraan ja Türgi, seisis Saksa sisejulgeolekuteenistuse 2019. aasta aruandes.

"Venemaa, Hiina, Iraan ja Türgi on endiselt peamängurid, kes luuravad Saksamaal eesmärgistatult ja üritavad seda mõjutada," seisis ülevaates.

Julgeolekuametnike sõnul tegelevad need riigid innukalt küberluure ja -sabotaažiga.

"Iseäranis Venemaa ja Hiina eriteenistused kasutavad Saksa ametkondade suhtes küberluuret oma majanduse tarbeks. Selline teabe hankimine kahjustab tugevasti Saksa ettevõtete arengut ja edukust," lisati aruandes.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: