Vormsi lähistel kadunuks jäänud purjekakaptenit otsib PPA laev ja lennuk ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Kindral Kurvits". Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reedel jätkuvad päev varem Vormsi lähedal Savinovi madala juures merre kukkunud 32-aastase purjekakapteni otsingud, kuhu on kaasatud ka politsei- ja piirivalveameti laev Kindral Kurvits ning lennusalga lennuk.

PPA mereturvalisuse grupi juhi Marge Kohtla kinnitusel vette kukkunud ja kadunuks jäänud mehe otsingud jätkuvad.

"Merel hakkab ala läbi kammima PPA laev Kindral Kurvits ning õhust kontrollib piirkonda lennusalga lennuk," ütles ta.

Purjelaeva pardal olid 28- ja 32-aastane mees, mõlemad Eesti kodanikud. Vette kukkus ja kadunuks jäi 32-aastane mees.

Häirekeskus sai neljapäeval kella 12.50 ajal teate Dirhami ja Haapsalu vahel seilanud purjelaevast, millelt kukkus üle parda mees, kes jäi kadunuks. Abi kutsus teine samal laeval olnud mees.

"Merevalvekeskusele andis ta teada, et nägi silmanurgast kukkumist, inimest vees ei näe, kuid üritab purjed maha saada. Samuti ütles ta, et vette kukkunud mehel, kes oli ühtlasi ka laeva kapten, ei olnud seljas päästevesti," kirjeldas Kohtla.

Sündmusele reageeris kohe läheduses olnud PPA laev Kindral Kurvits, mis oli ise piirkonnas liikudes purjelaeva varem märganud. Kindral Kurvitsa operatiivpaadid asusid meest otsima.

Otsingud piirkonnas jätkusid veel õhtulgi, kuid kella 19 ajal aktiivsed otsingud lõpetati. Kohtla sõnul pole enam paraku suurt lootust, et mees leitaks elusana.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: