Siemi moodustatud töörühm nuputab abinõusid võimalikuks uueks kriisilaineks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Valmistumaks võimalikuks uueks koroonaviiruse puhanguks ja leevendamaks selle mõjusid Eesti ettevõtetele, moodustas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kriisimeetmete töörühma, mille eesmärk on analüüsida praeguste majandusmeetmete efektiivsust ettevõtjate jaoks ning kohendada senised ja tulevased kriisimeetmed turutõrgetele vastavaks.

Siemi (EKRE) sõnul võib koroonapuhangu esimene suurem laine olla küll möödas, kuid kriisist põhjustatud negatiivsed majanduslikud mõjud ettevõtetele jätkuvad ning võivad järgmise võimaliku koroonapuhangu laine tulemusel veelgi süveneda.

"Loodame, et koroonaviiruse uut puhangut ei tule, kuid peame selleks valmistuma nii hästi kui võimalik, et kriisi mõju meie ettevõtetele ja majandusele tervikuna oleks võimalikult väike ning väldiksime ettevõtete pankrotilaineid ja hoiaksime inimeste töökohti," ütles Siem.

Töörühm vaatab oma kohtumistel üle seni rakendatud kriisimeetmed ja nende tingimused. "Vajadusel eemaldame võimalikud kitsaskohad, et finantsinstrumendid jõuaksid abi vajavate ettevõteteni kiiremini ja vastaksid rohkem nende vajadustele ja iseärasustele," lisas Siem.

Siem märkis, et praegu töös olevate abinõude eesmärk on leevendada või ennetada ettevõtete likviidsusprobleeme, kuid üha enam peab abinõude väljatöötamisel arvestama ka pikaajalise vaatega.

Esimese laine meetmete prioriteet oli need turule saada nii kiiresti kui võimalik, et toetada neid ettevõtteid, kes vajavad abi kiiremas korras oma tegevuse jätkamiseks juba tervisekriisi ajal, ütles minister.

"Nüüd aga peame leidma võimalusi, kuidas suurendada ettevõtete võimekust sellistele turušokkidele paremini vastu seista ja seega silmas pidama ka pikemat vaadet ettevõtete investeerimisvajaduste ja uute ärivõimaluste toetamisel."

Abinõude loomisel on oluline ettevõtjate tagasiside, mistõttu jätkab MKM aktiivset suhtlust nii erialaliitude kui kõigi sektori esindajatega, et ka tuleviku abinõud võimalikult suures mahus ettevõtete vajadustele vastaks ning leevendust pakuks.

Töögruppi juhib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: