Pühapäeval tuleb hoovihma, võib olla äikest

Foto: Siim Lõvi /ERR

Öösel annab Eestis ja lõunanaabritel tõusev õhurõhk aimu nõrgukesest kõrgrõhuharjast, mis Ühendkuningriigi kohalt siiani ulatub. Nii hajub meilgi pilvi üha vähemaks ja tuul võtab lõplikult hoo maha. Selgema taeva all langeb sisemaal termomeetrinäit mitmel pool alla 10 kraadi.

Ees ootab suhteliselt selge, üksikute sajuhoogudega öö. Kohati võib tekkida udu. Enne keskööd on edela- ja läänetuul veel puhanguline, pärast valitseb edela- ja lõunatuul 3 kuni 8 meetrit sekundis. Temperatuur jääb 9 kuni 14 kraadi juurde.

Pühapäeva hommik tuleb üsna selge ja sajuta. Puhub valdavalt lõuna- ja edelatuul 4 kuni 8 meetrit sekundis ning temperatuur tõuseb 12 kuni 15 kraadini.

Päeval pilvisus vaheldub ja mitmel pool hoovihmast ei pääse, võib ka äikest olla. Tuul on valdavalt edelast ja lõunast 3 kuni 8, rannikul kuni 12 meetrit sekundis. Soojakraadid küündivad kõige rohkem 21-ni.

Õhtulgi on kohati pilvine ja hoovihmane. Valdavalt puhub lääne- ja edelatuul 3 kuni 8, rannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Temperatuur langeb kuni 17 kraadini.

Uus nädal algab üsna sarnase vaatepildiga ja püsib nii pea et kogu nädala. Kui esmaspäeval on vihmasadu mitmel pool, siis teisipäeval vaid kohati. Kolmapäevaks lubatakse juba mõnevõrra selgemat taevast, aga neljapäeval pilvisus taas tiheneb ja sajuala liigub saartelt mandrile.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: