End väljapressimises süüdi tunnistanud mees sai tingimisi karistuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viru maakohtu Narva hoone
Viru maakohtu Narva hoone Autor/allikas: Sergei Mihhailov/ERR

Viru maakohus mõistis tingimisi vabadusekaotuse 38-aastasele Artjomile, kes nõudis Narvas elavalt naiselt 10 000 eurot, ähvardades maksmata jätmise korral teha avalikuks naise osalusega intiimvideo.

Täna jõustunud kohtuotsuse põhjal mõisteti mees süüdi väljapressimises. Teda karistati tingimisi 2-aastase vabadusekaotusega. Karistust ei pöörata täitmisele, kui mees käitub vähemalt kaks ja pool aastat seaduskuulekalt.

Kannatanu sai väljapressijalt ähvardusi eelmise aasta detsembrist kuni selle aasta aprillini. Artjom nõudis naiselt summasid alates 5000 eurost kuni 10 000 euroni, ähvardades vastasel juhul tuua avalikkuse ette mehe kätte sattunud mälupulgal oleva intiimvideo, milles osales ka naine.

Kannatanu ei allunud ähvardustele ja pöördus abi saamiseks politsei poole. Aprilli alguses peeti Arjom kinni ja juba juuni keskel toodi ta kohtu ette.

Abiprokurör Sofja Hristoforova sõnul ei suudetud juurdluse käigus tuvastada, kuidas pikantse sisuga mälupulk Artjomi kätte sattus. "Õnneks naine ei maksnud süüdistatavale raha ja nii olid ta kannatused vaid moraalsed," ütles Hristoforova ERRi venekeelsele portaalile.

Tegu oli kokkuleppemenetlusena tehtud kohtuotsusega.

Toimetaja: Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: