Keilas peeti Põhjala discgolfi maratoni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keila terviseradadel peeti pühapäeval Põhjala discgolfi maratoni, kus osalejaid oli üle 200 ning neil tuli päeva jooksul läbida 100 korvi. Discgolf on harrastajate seas väga kiiresti populaarseks saanud spordiala.

Neil, kes raja lõpuni mängisid, kulus selleks aega üle kaheksa tunni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maratoni korraldamiseks on Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liikme Rainer Lipandi sõnul õige aeg. Koroonaviiruse ajal leidsid paljud inimesed enda jaoks discgolfi, sest seda spordiala saab õppida ja mängida vabas õhus, üksi või väikeses seltskonnas.

Discgolfi on nimetatud ka vaese inimese golfiks, sest vähemalt algaja ei pea kuigi suuri summasid selle ala peale kulutama. Nii ongi koroona ajal peale kasvanud kettagolfarite uus põlvkond.

"Maratoni sarja pole tõesti Eestis varem tehtud. Me mõtlesime, et see on teistmoodi lähenemine. Meil on väga palju discgolfi võistlusi Eestis läbi aasta käimas, aga sellist tüüpi, kus inimesed tulevad kokku ja mängivad 100 korvi ühe ringiga, on olnud üksikvõistlusena, aga me teeme lausa sarja. Seekord on Keilas ja septembris on Jõulumäel ja niimoodi," rääkis Lipand.

Eestis on kokku 160 rada ja see tähendab, et discgolfi saab mängida peaaegu igal pool. Kui päris algaja saab hakkama kahe kettaga, siis võistlejatel on kotid kettaid täis.

Enamus neist, kes maratonile mängima tulid, on harrastajad. 14-aastane Ville on discgolfi mänginud kuus aastat. Tema ütles, et kõige tähtsam on täpsus ja osavus. Keila rada talle meeldib.

"Ma arvan, et siin saab erinevaid viskeid teha ja see on kõige tähtsam," ütles ta.

Discgolfi võistlustel kohtunikke ei ole. On peakontunik ja korraldajad ning punkte loevad võistlejad ise. Mängijad on neljaliikmelistes gruppides ja peavad ise mängul silma peal.

"Kui keegi teeb mõne reeglitevastase asja, siis teised mängijad peavad olema kohtunikud ja ära ütlema ja võib saada ka viskeid, trahve," rääkis Lipand.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: