Ott Pärna: mida rohkem projektiõpet varases koolieas, seda parem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Majandusekspert ja koolitaja Ott Pärna rääkis "Ringvaates", et mida varasemas koolitasemes anda lastele projektipõhist õpet, seda parem.

Pärna arutles saates selle üle, mida tasuks tänapäeval õppida. Ta tõdes, et tulevikku ei tea täpselt keegi, kuid inimestel tasub jälgida erinevaid trende.

"Erinevad trendid, mis liiguvad, loovad meile konteksti, milles me peame hakkama saama. /.../ Mida rohkem sa nende asjade peale mõtled, seda edukam sa tõenäoliselt oled võrreldes teistega, kes samamoodi lähenevad kaosele - tulevik on tume, me ei tea -, aga lihtsalt sa oled rohkem neid asju läbi mõelnud," rääkis ta.

"Kas või seesama koroona ja ülikoolid - kui valmis olid ülikoolid koroonaks. Inimesed ütlevad, et me tegime paari kuuga sama palju nihkeid kui me muidu oleks teinud viie, kuue, kümne aastaga," lisas ta.

Laste koolitee algusest rääkides ütles Pärna, et esmatähtis on ikkagi kodu lähedus ja kogukonnapõhisus. "Ülespoole edasi minnes võid minna tippkooli, aga varasemalt inimeseks kasvamine ja sõpruskonna teke on tähtsad," ütles ta.

Tööelus on tema hinnangul üks peamine omadus, mida inimestel vaja, koostööoskus.

"Kindlasti koostööoskus, erinevate erialade inimestega, vanusegruppide vahel. Rahvusvaheline suhtlusoskus, teiste turgude tundmine. Asjade mõtestamise oskus - põhjus-tagajärje seose nägemine, probleemi kirjeldamise oskus. Üldse erinevate distsipliinide kokkupaneku oskus. Kui me võtame lahenduse- või probleemikeskse maailma, siis ei ole ühe erialaga lahendatavat probleemi," rääkis ta.

"Mida rohkem multidistsiplinaarset õpet, projektiõpet, projektipõhist õpet me juba varases koolitasemes suudame anda, seda parem," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: