Pankade kaarditehingute statistika: eestlased külastavad enim Lätit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riia linn.
Riia linn. Autor/allikas: ERR

Eesti pankade kaarditehingute statistika järgi külastavad eestlased enim Lätit, kuid Leedu on nüüd populaarsust kogumas. Soomes tehtud eestlaste kaarditehingud on kolmest lähiriigist, kuhu reisimine on praegu takistusteta, püsinud kõige stabiilsemad.

Swedbanki kaarditehingute juht Tõnu Ots ütles ERR-ile, et kui võrrelda 2019. aasta juunit 2020. aasta juuniga, siis Soome ja Leedu numbrid on sisuliselt võrdsed ehk ühe-kahe protsendi võrra madalamad eelmise aasta sama ajaga võrreldes, Lätiga on aga kasv kuus-seitse protsenti.

Aprilliga võrreldes tõusis Swedbanki kaarditehingute arv Lätis neli korda. Coop panga kaarditehinguid Lätis tehti juunis umbes 300 protsenti rohkem kui aprillis.

Tõnu Otsa sõnul on need numbrid väga ootuspärased, kuna puhkuste ajal kasvab liikumine igal aastal. Sel aastal on kasv lihtsalt veidi järsem.

"Üldiselt on tervikuna nii suveperioodil kui puhkuste perioodidel välismaal tehtud kaarditehingute arv kasvab, sest siis inimesed liiguvad. Sügis-talvel, tavapärastel töö- ja koolikuudel ollakse rohkem paiksed ja tehinguid on rohkem Eestis ja vähem välismaal. Ja liikumispiirangutest väsinud inimesed ilmselgelt tahtsid kuhugi liikuda," ütles Ots.

Soomes jäi kaarditehingute arv kolmest riigist kõige stabiilsemaks.

"Millest see võib tuleneda, ma arvan, siin tuleb arvesse võtta kahte aspekti. Esiteks kindlasti Soomes resideeruvaid eestlasi, kes on jätkuvalt Eesti pankade kliendid, on märkimisväärselt palju. Nemad ilmselt otsustasid siin liikumispiirangute kehtima hakates pigem jääda Soome. Soome oli ka mõnevõrra ettevaatlikum piiride avamisel. Selle võrra, ma arvan, et on ka Soome kasvunumbrid tegelikult tagasihoidlikumad juunis. Ilmselt juuli numbrid on juba jälle positiivsemad," selgitas Ots.

Juunis tehti Swedbanki ja Coop panga kaarditehinguid Soomes vaid 13 protsenti rohkem kui aprillis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: