Eesti Raudtee poole aasta veomaht kahanes 21 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rong raudteeülesõidul. Autor/allikas: ERR

Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul ulatus tänavu esimesel poolaastal 5,46 miljoni tonnini, mida on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 20,8 protsenti vähem.

Kõige suuremaks kaubagrupiks oli väetis, mida veeti kokku 3,2 miljonit tonni ning mille kogus kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 7,6 protsenti.

"Käesoleva aasta esimese poole vedude vähenemise põhjus on üheselt seotud COVID-19 kriisiga, mis jättis jälje nii transiit- kui ka konteinervedudele," ütles Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee BNS-ile.

Laidvee lisas, et samuti oli prognoositav kohalike põlevkivivedude langus ja esimesel poolaastal ühtki põlevikivivedu Eesti Raudtee infrastruktuuril ei toimunud.

Lisaks väetisevedude kasvule suurenes Eesti Raudtee taristul keemiakaupade vedu, mille maht oli kokku 730 000 tonni ehk võrreldes eelmise aastaga 12,4 protsenti enam. Vedelaid naftasaadusi veeti kokku 690 000 tonni ehk 56,2 protsenti vähem kui mullu ning mineraalseid kütuseid 360 000 tonni ehk 4 protsenti vähem kui mullu.

Reisijaid sõitis Eesti Raudtee taristul esimesel poolaastal 2,38 miljonit, mida on 32,2 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

"Koroonakriisis said turism ja reisijatevedu väga tugevalt pihta, mis kajastub selgelt nii kohalike kui ka rahvusvaheliste vedude arvudes. Siiski ootame aasta teises pooles reisijateveo mõningast taastumist, kuna Elron on enamikul liinidel tavapärase liiklussageduse juba taastanud," märkis Laidvee.

Eesti Raudtee investeerib tänavu jätkuvalt taristu liiklusohutuse tõstmisesse ning ettevõtte üheks eesmärgiks on suurendada Tapa-Tartu ja Tapa-Narva liinidel kiirust kuni 135 kilomeetrini tunnis, et Elroni rongid saaks sõita Tallinnast Tartusse ja Narva senisest kiiremini.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: