Läti toetus koroonakriisi leevendamisele on jõudmas miljardi euroni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Läti eurod. Autor/allikas: ERR

Läti riigi toetus koroonakriisi mõjude leevendamiseks on jõudmas miljardi euroni, öeldi BNS-ile neljapäeval rahandusministeeriumist.

Juuli keskpaigaks oli riik eraldanud kriisi leevendamiseks 925,95 miljonit eurot. Rahastamise peaallikas oli eelarveprogramm "vahendid ettenägematuteks juhtumiteks", millest sel aastal on kättesaadav 625 miljonit eurot.

Juuli keskpaigaks oli valitsus sellest programmist eraldanud 472,6 miljonit eurot.

Siiani on ettenägematute juhtumite vahenditest eraldatud 101,8 miljonit maksuametile, 45,5 miljonit põllumajandusministeeriumile, 26,5 miljonit tervishoiuministeeriumile, 55,9 miljonit sotsiaalministeeriumile ja 2,9 miljonit siseministeeriumile.

Meediat on tooetatud 2,9 miljoni euroga, kaitseministeeriumi 45,7 miljoni euroga, sideministeeriumi 108,6 miljoni, Haridus-ja teadusministeeriumi 10,6 miljoni, riigikantseleid 60 000 ja justiitsministeeriumi 800 000 euroga.

Kultuuriministeeriumile eraldati 20,8 miljonit, majandusministeeriumile 51,2 miljonit, keskkonna- ja regionaalarenguministeriumile 7000 eurot.

Muist allikaist on eraldatud 453,3 miljonit riigi kontrolli all olevatele majandusühingutele, sh sada miljonit eurot arengufondile Altum kriisitagatiste ja -laenude rahastamiseks.

15 miljonit eurot said oma põhikapitali suurendamiseks kaks suurimat haiglat, Riia Stradinši-nimeline ja lastehaigla.

Põhikapitali suurendamiseks sai airBaltic 250 miljonit, Latvijas gaisa satiksme kuus miljonit, Latvijas dzelzceļš 32,4 miljonit ja Riia lennujaam 49,9 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: