Krediidikahjud kärpisid pisut Swedbanki poolaastakasumit

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Swedbanki aasta esimese kuue kuu kasum oli 88 miljonit eurot. Võrreldes 2019. aasta esimese poolaastaga vähenes see üheksa miljoni euro võrra, mis on tingitud krediidikahjude suurenemisest.

Puhas teenustasutulu vähenes 14 protsenti 34,4 miljonile eurole, mis tulenes COVID-19 viirusega seotud piirangutest, klientide tarbimise vähenemisest ning pensionifondide juhtimistasude määra alanemisest, teatas pank reedel.

Puhastulu finantsinstrumentidelt vähenes 56 protsenti, mis oli peamiselt tingitud varade ümberhindamisest.

Puhas intressitulu kasvas seitse protsenti 115,7 miljonile eurole, kasvu taga oli peamiselt laenu- ja hoiuseportfellide kasv.

Kasvanud on nii majapidamiste kui ka ärisektori laenuportfellid, kasvades kokku kolm protsenti 8,272 miljardi euroni.

Hoiused kasvasid 14 protsenti 9,856 miljardi euroni.

Swedbanki kulud kasvasid kolm protsenti. Kulude tõusu peamisteks põhjusteks olid suuremad personalikulud, rahapesuvastase võitluse ja kliendi tundmise tugevdamise ning väliste konsultatsioonide kulud.

Laenukahjumite määr oli 0,2 protsenti

Laenukahjumite reservid suurenesid kuue kuuga 10 miljoni euro võrra. Kokku olid laenukahjumite reserv koos allahinnatud laenudega 56,3 miljonit eurot. Võrdluseks: 2019. aastal suurenesid reservid samal ajal ühe miljoni euro võrra. Suurenemine on peamiselt põhjustatud makromajanduse väljavaadetest ja COVID-19 haiguse põhjustatud eriolukorrast.

Laenukahjumite määr oli 0,2 protsenti võrreldes nulliga 2019. aasta samal ajal.

Swedbanki Eesti omakapitali tootlus oli esimesel poolaastal 18,1 protsenti.

Erakliendile väljastatud laenude arv teises kvartalis langes võrreldes 2019. aasta sama ajaga. See oli eelkõige põhjustatud COVID-19 viirusest tingitud eriolukorrast. Kui aprill ja mai olid väljastatud laenude suhtes languses, siis juunis hakkas väljastatud laenude maht kasvama.

Äriklientide segmendis jätkus teises kvartalis faktooringumahu kasv, kuid mõnevõrra kahanesid pikaajaliste laenude ja liisingute mahud. Kvartali teises pooles lähenes ettevõtete liisingunõudlus kriisieelsele tasemele ning järjest enam viiakse ellu kevadel pausile pandud investeeringuid seadmetesse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: