Baltika teatas ootamatust poolaastakasumist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Baltika Grupi juht Flavio Perini. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rõivafirma Baltika teatas reedel, et ettevõte lõpetab poolaasta ligi 1,5-miljonilise puhaskasumiga, mis tuleneb püsikulude vähendamisest, saneerimise käigus võlausaldajate nõuete ümberkujundamisel tekkinud äritulust ning tootmishoonete rendilepingutele tehtud allahindluse tagasipööramisest.

Ettevõte on võrreldes eelmise aastaga vähendanud esimesel poolaastal üle kolme miljoni euro püsikulusid.

Baltika juhi Flavio Perini sõnul on turustus- ja üldhalduskulude järjepidev ning oluline vähendamine üks osa Baltika Grupi käimasolevast restruktureerimisplaanist ning COVID-19 kriisi jooksul on ettevõte astunud jõulisi samme, et võrreldes esialgu planeerituga püsikulusid kiirendatud tempos ja proportsionaalselt müükide kaotusega vähendada. 

"Baltika fookuses on püsikulude vähendamine ja müügitulu tõstmine nii füüsiliste poodide kui ka e-poe kaudu. Kindlasti hindame ka füüsiliste poodide võrgustikku ja muudame selles osas senist strateegiat, märksõnaks on siinkohal kõikide müügikanalite integreeritus, mida peab toetama hästi toimiv IT ja logistika. Selle kõige juures on oluline, et meie tooted kõnetaks tarbijaid. Tegeleme aktiivselt tooteportfelliga ning valmistume järgmisteks hooaegadeks," selgitas Baltika juht ettevõtte järgmisi samme.

"Kõikide nende oluliste muudatustega parandame aasta lõpuks ettevõtte rahalist seisu ning see on oluliseks tõukeks finantsiliselt jätkusuutlikule ärimudelile, mis võib omakorda avada võimaluse tulevikus rahvusvaheliselt kasvada," lisas ta. 

Esimesel poolaastal vähenes grupi müügitulu 50 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ja oli 9,8 miljonit eurot.

Baltika regulaarsed majandustulemused on tugevalt mõjutatud ülemaailmsest COVID-19 pandeemiast ja füüsiliste poodide sulgemisest ligi kaheks kuuks. 

Baltika Grupp on suurim rõivadisaini ettevõte Baltikumis, andes grupiüleselt tööd 421 töötajale. Grupp arendab ja opereerib rõivabrände Monton, Baltman ja Ivo Nikkolo.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: