Politsei tuvastas Pärnus viis ebaseaduslikult töötanud välismaalast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötaja.
Töötaja. Autor/allikas: PRONAVFAC/Creative Commons

Politseinikud tuvastasid kolmapäeval Pärnus ühes tootmisettevõttes viis Eestis seadusliku aluseta töötanud välismaalast.

Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Margo Peters selgitas, et politseinikud kontrollisid ettevõttes töötavaid välismaalasi, keda oli üle 30. Praeguseks on tuvastatud, et viis neist töötasid Eestis seadusliku aluseta.

"Neljal Gruusia ja ühel Ukraina kodanikul olid küll kehtivad viisad Eestis viibimiseks, kuid paraku ei olnud korrektselt registreeritud nende töötamine," ütles Peters.

Kõikide rikkujate suhtes alustas politsei väärteomenetlust ning neile määrati kiirmenetlusega karistuseks rahatrahv.

Petersi sõnul võib vastavalt välismaalaste seadusele Eestis lühiajaliselt töötada välismaalane, kellel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ning kelle töötamine on enne tööleasumist registreeritud politsei- ja piirivalveametis.

Lisaks nõuetekohasele registreerimisele on tööandjal kohustus tasuda töötajale vähemalt Eesti keskmist palka ja sellega kaasnevad maksud.

"Välismaalasest töötajale annab see suurema kindluse, et tema tööandja on usaldusväärne ning tööandjale kindluse, et tal ei teki probleeme seoses töötajatega ja ta suudab oma tellimusi täita õigeaegselt," ütles Peters.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: