Pikakari rand heiskas sinilipu

Foto: ERR

Tallinna Pikakari rand heiskas reedel rahvusvahelist kvaliteedimärki tähistava sinilipu. Pikakarist sai seega Pirita ja Pärnu ranna järel kolmas Eesti rand, mis sel suvel sinist lippu kanda tohib.

Keskpäeval Pikakaris sinilipu heisanud Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et Pikakari ranna teeb eriliseks asukoht Paljassaare looduskaitseala kõrval.

"Igasugused suured kuurordid on mõnes mõttes nagu tehased: liiv tuuakse, liiv viiakse, kasutada saab suurt tehnikat või odavat tööjõudu. Meie peame arvestama sisuliselt käsitööga. Meie võimalused siin looduskaitsealal tehnikat tuua on väga piiratud," rääkis Järvelaid.

Inimesed on hakanud Pikakari randa järjest rohkem üles leidma ja reedelgi oli parkla autosid täis.

"Me tulime neljapäeval Ruhnu saarelt ja püüdsime leida mingit randa, mis natukenegi seda meenutaks. /.../ See natukene sarnaneb: liiv on peaaegu sama valge ja õnneks on siin puhas ka," rääkis Piia.

"Kakumäe ja Pikakari paneks top kaheks, ülejäänutes eriti ei käi. Lapse pärast. Kakumäel on vahva liuasjandus, kus mööda nööri saab ühest kohast teise sõita ja siin läheb kõige kiiremini sügavaks, eks see ole ka argument," selgitas Indrek.

Sinilipp on Tallinna neljast mererannast Pirital ja Pikakaril. Selle saamiseks on vaja täita kokku 33 nõuet.

"Üks põhiline, mida jälgitakse, on vee kvaliteedi näitaja. Teiste punktide seas on keskkonnateadlikkuse tõstmine," ütles Tallinna keskkonnaameti keskkonnahariduse juhtivspetsialist Mairi Enok.

Mõne aja pärast võiks sinilipu taotlemiseks olla valmis ka Kakumäe.

"Kakumäe rand on praegu veel arendamises, nad vajavad natuke eeltööd, et saaks kriteeriumitele vastama hakata. Me igati toetame neid, et nad asuksid sinilippu taotlema," ütles Enok.

Stoomi rannal oli varasematel aastatel probleeme vee kvaliteediga, mis tähendab, et võimalus sinilippu taotleda kaob neljaks aastaks.

Terviseameti hinnangul on vee kvaliteet kõigis Tallinna randades praegu hea.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: