Järvefestival tõi melu Peipsi kaluriküladesse

Foto: Tom Žuravljov

Viiendat korda toimuv Peipsi Järvefestival on jõudnud Peipsi järvelt Lämmijärve sadamatesse. Tänavune festival on arvult juba viies.

Tavaliselt vaiksed Peipsi järve ja Lämmijärve kalurikülad on kaheksa päeva jooksul olnud täis festivalimelu. Toidu- ja käsitöölaat, kultuuriprogramm, paadisõidud, veeohutuse õpitoad on ka Mehikoorma sadamasse toonud varasemast rohkem inimesi.

Räpina loomemaja juhataja Leo Küti sõnul on eesmärgiks julgustada kohalikke väiketootjaid ja käsitöölisi müüma enda kaupa, näitama enda käsitööd. "Ja see on läinud ausalt öeldes kogukondadele peale," ütles ta.

Ettevõtjad on rahul, sest ostjaid on laadal piisavalt.

"Esmased muljed on väga head, et rahvas käib, uued inimesed, uued tuttavad ja müük on väga hea olnud siiamaani," lausus Suitsu Talu perepoeg Ain Villemson.

Festivali peakorraldaja Kadi Ploomi sõnul on oluline tutvustada rannaäärsete külade kultuuripärandit.

"Sellel aastal on meil väga palju erinevaid õpitubasid, igas sadamas, see on täiesti uus asi. Igas sadamas on saanud inimesed kalatoitude õpitubades osaleda. Just see, et me õpetame inimestele midagi, et nad ei tule lihtsalt festivalile," rääkis Ploom.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: