Euroopa liidu kohtumistemaratoni kolmandal päeval pole kokkulepet saavutatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu valitsusjuhid jätkavad Brüsselis kolmandat päeva kokkuleppe otsimist ühenduse järgmise seitsme aasta eelarves ja laenurahal põhinevas majanduse taaskäivitamise fondis. Ka kolmandal päeval pole kokkulepet saavutatud.

Pühapäevane istung algas plaanitust oluliselt hiljem. Päeva esimene pool läks kohtumistele väiksemates ringides. Niinimetatud kasinad riigid: Holland, Austria, Taani ja Rootsi ning ka Soome nõuavad majanduse taaskäivitamise fondi toetuste osa jätkuvat kärpimist.

Samuti ei ole endiselt sündinud kokkulepet raha kasutamise tingimuste ja kontrolli küsimustes. Ehk kuidas rakendub niinimetatud hädapiduri süsteem ja kuidas rahastamine seotakse õigusriigi põhimõtete järgimisega.

"On palju head tahet, aga on ka eriarvamused. Ma püüan lahenduse sünnile kaasa aidata, aga on ka võimalik, et me ei jõua täna selleni," ütles Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.

Austria kantsler Sebastian Kurzi sõnul on selge, et maht väheneb ja toetused vähenevad. "Me arutame veel, kuidas tagada raha kasutamine õigel eesmärgil, et see läheks ökoloogilise ja digitaalse arengu edendamiseks ja reformideks konkurentsivõime parandamiseks mõnedes riikides," sõnas ta.

"Õigusriigi küsimustes on Ungaril ja Poolal väga selge positsioon, mida Austria ei jaga," lisas Kurz.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: