Tootjahinnaindeks langes juunis mullusega võrreldes 2,3 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tootmine.
Tootmine. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Statistikaameti andmetel tõusis tööstustoodangu tootjahinnaindeks juunis võrreldes maiga 1,7 ja langes võrreldes eelmise aasta juuniga 2,3 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul on tootjahinnaindeks üle pika aja taas tõusuteel.

"Seekord mõjutas tootjahinnaindeksit maiga võrreldes eelkõige hinnatõus elektrienergiaga varustamises. Mõju avaldas ka hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning hinnalangus mäetööstuses ja elektriseadmete tootmises," lisas Šokman.

Eelmise aasta juuniga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Samuti hinnatõus metalltoodete ja toiduainete tootmises.


Ekspordihinnaindeks tõusis maiga võrreldes 1,4 protsenti. Kõige rohkem suurenes elektrienergia, naftasaaduste ja keemiatoodete hind ning langes farmaatsia-, metall- ja turbatoodete ning kummi- ja plasttoodete hind. Võrreldes möödunud aasta juuniga vähenes ekspordihinnaindeks 6,2 protsenti.

Impordihinnaindeks suurenes maiga võrreldes 2,3 protsenti. Keskmisest enam tõusis elektrienergia, naftasaaduste ja keemiatoodete hind, vähenes aga rõivaesemete ning paberi ja pabertoodete hind. Võrreldes 2019. aasta juuniga langes impordihinnaindeks 6,8 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: