Konkurentsiamet andis LHV-le loa Danske krediidiportfelli ostuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

LHV
LHV Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Konkurentsiamet andis möödunud reedel LHV Pangale koondumisloa, mis oli eelduseks LHV ja Danske Banki vahelise tehingu lõpuleviimisele. Tehinguga omandab LHV Pank Danske Banki Eesti ettevõtjate ja avaliku sektori laenuportfelli.

Tehing viiakse lõpule käesoleva aasta oktoobris, siis kujunevad ka tehingu lõplik maht ja hind, teatas LHV Grpoup Tallinna börsile.

LHV Pank ja Danske Bank sõlmisid juunis ostulepingu, mille järgi LHV Pank omandab Danske Eesti ettevõtjate ja avaliku sektori krediidiga seotud käitise, mille ligikaudne maht oli aprilli lõpu seisuga 312 miljonit eurot.

Lepinguga leppisid LHV Pank ja Danske Bank kokku tehingu hinnas, mille alusel lahutatakse portfelli mahust tehingu hetkel 19 miljoni euro suurune allahindlus.

Eelduslikult väheneb portfelli suurus tehingu hetkeks 280 miljoni euroni.

Sisuliselt koosneb soetatav käitis Eesti ettevõtete ja avaliku sektori krediidiportfellist, mille maht on 312 miljonit eurot. Sellest ligi 42 protsenti moodustavad ettevõtete laenud ning 54 protsenti kohalikele omavalitsustele antud laenud.

LHV hinnangul on tegemist tugeva krediidiportfelliga, milles omavalitsusega seotud laenude kapitalinõuded on võrdlemisi madalad. Käitise juurde kuuluvad üksikud töölepingud, mille täpne arv selgub tehingu tegemise hetkeks.

Tehinguga võtab LHV Pank Danske Bankilt üle ligikaudu 670 ärikliendi ja 85 avaliku sektori kliendi teenindamise.

2020. aasta aprilli lõpu seisuga ulatus LHV Panga laenuportfell 1746 miljoni euroni. LHV pangateenuseid kasutab ligi 219 000 klienti ja LHV hallatavatel pensionifondidel on ligi 178 000 aktiivset klienti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: