Coop Pank on aastaga nii laene kui hoiuseid ligi 50 protsenti kasvatanud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Coop panga tegevjuht Margus Rink. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Coop Pank on aastases võrdluses suurendanud ligi 50 protsenti nii laenuportfelli kui hoiuste mahtu, selgub panga teise kvartali vahearuandest.

Teise kvartali lõpuks kasvas Coop Panga laenuportfell 55 miljoni euro võrra 559 miljoni euroni, mida on eelmise kvartaliga võrreldes 11 protsenti ja 2019. aasta teise kvartaliga võrreldes 179 miljoni euro ehk 47 protsendi võrra enam.

Coop Panga hoiuste maht kasvas teises kvartalis 68 miljoni euro võrra, ulatudes 615 miljoni euroni. Võrreldes 2019. aasta teise kvartaliga on Coop Panga hoiuste maht kasvanud 206 miljoni euro võrra ehk 50 protsenti.

Panga ärikasum oli teises kvartalis 3,1 miljonit eurot, kasvades aastaga 83 ning kvartaliga 16 protsenti.

Laenude allahindluse kogukulu teises kvartalis oli kokku 1,7 miljonit eurot.

Panga klientide arv ulatus teise kvartali lõpu seisuga 74 500 kliendini. Aastases võrdluses on Coop Panga kliendibaas kasvanud 44 protsenti ehk 22 700 kliendi võrra.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink märkis, et esimese kvartali lõpus ja teise alguses nägi pank klientide maksepuhkuste taotluste arvu kasvu ning eraklientide huvi mõningast kahanemist finantseerimistoodete järgi. "Alates aprillikuu teisest poolest aga ärimahud taastusid. Kuigi laenuportfelli kvaliteet on püsinud stabiilsena, siis oleme majanduskeskkonna negatiivse mõju tarbeks moodustanud aasta esimese kuue kuuga täiendavaid provisjone 1,1 miljoni euro ulatuses. Oleme laenuportfellile allahindluste tegemisel hoidnud konservatiivset joont ning jätkame seda ka edaspidi," lausus Rink.

Rink lisas, et uute era- ja äriklientide lisandumine on toonud kaasa nõudmiseni hoiuste kiire kasvu.

"Näeme, et kliendiks saamisele järgneb ka sissetuleku ning laekumiste suunamine uuele pangakontole ning seetõttu jõudis teise kvartali lõpuks klientide nõudmiseni hoiuste osakaal kolmandikuni kogu panga hoiuste mahust, mis pikas perspektiivis aitab langetada finantseerimise kulu," nentis ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: