Haridus- ja noorteameti loomine tõi kaasa Hanno Tombergi koondamise

{{1595339340000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hanno Tomberg. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sihtasutuse Archimedese nõukogu koosolekul tehtud otsustest tulenevalt ei jätka selle senine juhatuse liige Hanno Tomberg tööd augustis alustavas haridus- ja noorteametis.

Sihtasutuse Archimedes nõukogu esimees Indrek Reimand ütles ERR-ile, et koosolekul anti juhatusele volitus kirjutada alla lepingule, millega lähevad mitmed Archimedese tegevused üle haridus- ja noorteameti koosseisu. Ta tunnistas, et kuigi üldiselt kõik tegevused jätkuvad, tuli teha üksikuid koondamisi. Praeguse juhatuse liikme Hanno Tombergi juhitud ülesanded lähevad Reimandi sõnul üle ühendametisse, mistõttu ei ole põhjust jätkata kahe juhatuse liikmega.

"Ma tahaksin rõhutada, et Hanno Tomberg on teinud väga head tööd. Nõukogu koosolekul leidis esiletõstmist see, et tema juhtimisel on koostöö ülikoolidega paranenud. Me tunnustasime teda hea töö eest. Aga see on paratamatus, et kui tema ülesanded liiguvad sihtasutusest välja, siis tegelikult lõpeb ka see töö," hindas Reimand Tombergi panust.

Mõningate tegevustega, näiteks Eramsus+ programmi ja solidaarsuskorpuse tegevustega jätkatakse Reimandi sõnul senise organisatsioonina.

"Need tegevused on sellised, mida ei saa praeguses ajaraamis haridus- ja noorteametisse üle viia, aga mis pikemas ajaraamis on planeeritud ka üle viia. Nii kaua, kuni need tegevused jäävad Archimedesesse, nii kaua jääb ka Archimedes organisatsioonina alles," selgitas ta.

Hanno Tomberg kommenteeris uudist sotsiaalmeedias ja ütles, et tema viimane tööpäev on 10. augustil. "Selles pole midagi traagilist, samas on kurb, et kolm valdkonna sihtasutust peavad oma tegevuse seetõttu lõpetama," kirjutas Tomberg.

"Igaühes neist on ametis olnud tugevad ja vastutustundlikud juhtkonnad, kellest iga inimene sobinuks ka Haridusametit juhtima. Seekord langes valik teisiti, jõudu uuele juhile," lisas Tomberg.

Haridus- ja noorteametiga ühinemise osas arvas Indrek Reimand, et koos ollakse paremad.

"Kindlasti toob see kokku erinevate organisatsioonide tugevused. /.../ See annab uue võimaluse vaadata koos ja ühiselt peale kõikidele nendele asjadele, mis tehakse," ütles ta. Teatud sorti muret tekitab Reimandi sõnul ehk see, kas olemasolevad ja hästitoimivad tegevused säilivad senisel kujul.

1. augustist alustab tööd haridus- ja noorteamet, mis loodi sihtasutuse Innove, sihtasutuse Archimedes, Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse ühendamisega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: