Saksa kohus mõistis tingimisi vangi 93-aastase natsikurjategija ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SCANPIX / REUTERS

Saksa kohus mõistis ilmselt ühel viimasel natsikurjategijate üle peetud protsessil kaheaastase tingimisi vanglakaristuse 93-aastasele mehele, kes tunnistati süüdi Teise maailmasõja ajal 5232 koonduslaagri vangi tapmises.

Süüdimõistetu Bruno D. oli valvur Poolas Gdanski lähedal asunud Stutthofi koonduslaagris ning oli seotud 1944. aasta augustist kuni 1945. aasta aprillini toime pandud tapmistest, leidis Hamburgi kohus.

Bruno D. tunnistas, et oli sel ajal laagris tööl, kuid eitas osalust tapmistest. Mehe selgituste kohaselt oli ta Saksa relvajõududes, kuid südamepuudulikkuse tõttu saadeti ta tegevväest ära ning ta pidi tegutsema valvurina koonduslaagris.

Natsi-Saksamaa tappis Stutthofis kuklalaskude ja mürgigaasiga kokku 65 000 inimest, neist suur osa juudid, öeldakse Stutthofi muuseumi veebilehel.

Kuna Bruno D. oli kuritegude tapmiste ajal 17- või 18-aastane, kohaldati talle alaealistele mõeldud karistusi, prokurörid olid talle nõudnud kolmeaastast vanglakaristust.

Süüdimõistetu ütles sel nädalal kohtus, et kahetseb ohvrite kannatusi, kuid ei võtnud nende eest vastutust, vahendas Saksa meedia.

Kohtualuse kehva tervise tõttu olid kohtuistungid iga päev ainult paaritunnised.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: