Swedbank tõstab oktoobrist teenustasusid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Swedbank tõstab 1. oktoobrist teenustasusid, peamiselt puudutavad muudatused esinduses tehtavaid tasusid ja ärikliente. Senini kasutusel olnud üks hinnakiri asendatakse kahe eraldi hinnakirjaga – erakliendi ja ärikliendi hinnakirjaga.

Viimati muutis pank hinnakirja laiemalt 2015. aastal. Internetipanka ja äppi kasutavaid kliente puudutavad oktoobrist kehtima hakkavad muudatused vähe.

Pank eemaldab hinnakirjast ka tooted ja teenused, mille osutamine lõpetatakse. Tõusevad Swedbanki esindustes teenindaja abiga tehtavate teenuste tasud. Samu tehinguid saab klient teha aga soodsamalt või tasuta digikanalites.

Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla ütles, et hinnamuutused peegeldavad tarbijakäitumist. "Meie puhul kasutavad kliendid järjest rohkem digitaalseid kanaleid ning seetõttu on ka klienditeenindajate kaudu tehtavate tehingute arvud vähenenud. Ja mis siis meie uuenenud hinnakiri peegeldabki seda muutust ja suunab kliente enam digikanaleid kasutama," rääkis ta.

Teenustasud tõusevad aga välisklientidele, seda rohkem kui kodumaistele klientidele. Ulla sõnul on välisklientide puhul oluline lähtuda "tunne oma klienti" põhimõttest.

"Me oleme ajalooliselt ka näinud, et on olemas teatud grupp kliente, kes avavad omale konto ja seda kasutama ei hakka. Ja sellest tulenevalt kindlasti hinnakirja muudatus aitab meil teenindada kliente, kes seda ka reaalselt vajavad," lisas Ulla.

Kui arvelduskonto avamine teise riigi residendile on seni maksnud 200 eurot, siis nüüdsest on see tasuta. Väljaspool Euroopat resideeruvad kliendid peavad siiski maksma 200 eurot konto avamiseks esitatud dokumentide käsitlustasu.

Samuti kasvab pangadokumentide edastamise tasu riigisiseselt kahelt eurolt viie euroni ja välismaale edastamine neljalt eurolt 10 euroni.  

Välismaksete kontoris tegemise tasud kasvavad nii tavamakse puhul, kus kulud kantakse kahasse 9,45 eurolt 20 eurole, kui ka kiirmakse puhul, kus hind kerkib 14,85 eurolt 30 euroni.

Sularaha sissemakse kontole kasvavad minimaalselt 2,6 eurolt ja 0,25 protsendilt summast minimaalselt viie euroni ning 0,5 protsendini summast.

Kui varem sai ühes kalendrikuus panna esinduses sularaha alaealise kontole tasuta ning edaspidi pidi selle pealt tasuma 0,25 protsenti summast, siis nüüdsest kaob tasuta piirang ning tasu kerkib 0,5 protsendini. Alaealise kontole saab münte siiski sisse maksta 100 euro ulatuses tasuta.

Edaspidi saab pangaautomaadis praeguse 10 000 euro asemel maksta sisse kuni 7500 eurot kuus.

Tänavu teisel poolaastal teenis Swedbank Eestis 172,9 miljonit eurot tulu. Panga puhaskasum langes teisel poolaastal mullusega võrreldes 10 protsenti 88,2 miljonile eurole.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: