Kriisiajal võeti pangaautomaatidest välja suuremaid summasid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raul Eamets: Eesti võiks loobuda sularahast
Raul Eamets: Eesti võiks loobuda sularahast

Eesti Panga maksestatistikast selgub, et selle aasta teises kvartalis, mis hõlmas ulatuslikku majandusseisakut, globaalset pandeemiat ja sularaha vältimise soovitust, tõusis keskmine sularaha automaatidest väljavõtmiste summa.

Eesti Panga maksestatistika esimese ja teise kvartali võrdlusest selgub, et ehkki väljavõetud sularaha kogusumma oli teises kvartalis 8,6 protsenti väiksem, siis keskmiselt võeti sularaha välja 2,5 eurot rohkem. Aprillikuus oli keskmine väljavõetud sularaha summa üle 25 euro suurem kui veebruaris.

SEB panga kommunikatsioonijuht Julia Piilmann ütles ERR-ile, et olles jälginud oma klientide käitumist alates eriolukorra kehtestamisest, kinnitavad nad sularaha väljavõtmise ühekordseid kõikumisi, kuid üldiselt näitavad andmed klientide valmidust sularaha kasutamisest tasapisi loobuda.

"See, et on suurenenud väljavõetavad summad, otse ei peaks tähendama sularaha kasutuse suurendamist. Meie hinnangul seisneb muutus eelkõige selles, et nii eriolukorra ajal kui ka praegu planeerivad inimesed oma käigud põhjalikumalt ette ning võtavad ka sularaha harvemini välja, kuid korraga veidi suuremaid summasid," põhjendas ta kõikumisi.

Sama seisukohta väljendas ERR-ile ka Eesti Panga ökonomist-statistik Liina Uuetoa.

"Tõenäoliselt võis olla peamiseks teguriks see, et väljas/avalikes kohtades liiguti vähem ja korraga võeti välja suurem summa, et ei peaks varsti jälle rahavarusid täiendama minema," ütles ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: