Saksamaa kohus mõistis vangi Freiburgi vägistamises osalenud põgenikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Süüdimõistetud kohtus.
Süüdimõistetud kohtus. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Saksamaal mõistis kohus mitmeks aastaks vangi kaheksa peamiselt põgenikust meest, kes leiti olevat süüdi 2018. aastal ööklubi lähedal toime pandud grupivägistamises.

Juhtum, mis oli üks mitmest avalikkuse tähelepanu äratanud immigrantide seksuaalkuriteost, tõstatas suure debati valitsuse liberaalse pagulaspoliitika üle.

Freiburgi ringkonnakohus mõistis nüüd peamise kahtlusaluse trellide taha viieks ja pooleks aastaks, veel seitset karistati nelja- ja kolmeaastase vabaduskaotusega, Kaks meest said tingimisi karistuse ja üks mõisteti õigeks.

Kohus kuulas, kuidas toona 18-aastase ohvri jooki lisati ööklubis narkootilist ainet ja ta seejärel lähedalasuvasse põõsasse juhatati, kus teda rohkem kui kahe tunni vältel grupiviisiliselt vägistati.

Kaheksa süüalust olid põgenikud Süüriast, samas kui teised olid pärit Iraagist, Afganistanist ja Saksamaalt.

Paremerakonna AfD toetajad korraldasid juhtunu järel Freiburgis suure võõramaalaste vastase protesti, mis viis ka suurte vastumeeleavaldusteni. Freiburgi oli juba raputanud 2016. aastal aset leidnud noore sakslanna vägistamine ja tapmine väidetavalt Afganistani päritolu asüülitaotleja käe läbi.

Vastumeelt kantsler Angela Merkeli otsusele piirid avada tekitas ka sadade naiste seksuaalne ründamine 2015. aastal Kölni uusaastapidustuste ajal, peamiselt immigrantidest meeste poolt.

Freiburgi meer Martin Hord ütles ajalehele Süddeutsche Zeitung, et grupivägistamine õõvastas linna, ent ta kiitis rahva enamust, kes vältisid selles kõigi immigrantide süüdistamist. "Oli õige ja oluline, et Freiburg, kosmopoliitse linnana, võttis kaalutletud positsiooni: süüdlasi tuleb vastavalt õigusriigi põhimõtetele karistada, samas kui suur enamus distantseeris end populistlikust instrumentaliseerimisest."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: