Paul Teesalust saab uus suursaadik Itaalias ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paul Teesalu.
Paul Teesalu. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Välisministeerium soovitab valitsusel teha presidendile ettepanek kutsuda tagasi Celia Kuningas-Saagpakk ja nimetada Paul Teesalu Eesti uueks suursaadikuks Itaalias.

Valitsus nimetas 23. aprillil Teesalu Eesti suursaadiku kandidaadiks Itaalias ja tegi välisministrile ülesandeks taotleda Itaalialt sellele nõusolekut. Itaalia Vabariigi nõusolek saabus välisministeeriumi 8. juulil.

Teesalu töötab praegu välisministeeriumis poliitikaküsimuste asekantslerina. Ta on olnud 2010–2014 Eesti suursaadik Egiptuses, 2011–2014 ka Araabia Liiga juures ning aastatel 2013–2015 Eesti esimene suursaadik Aafrika Liidu juures. Alates 2018. aasta detsembrist on ta Eesti suursaadik Püha Tooli juures, resideerimisega Tallinnas.

Lisaks soovitab välisministeerium valitsusel teha presidendile ettepanek kutsuda tagasi Sander Soone ja nimetada Miko Haljas uueks suursaadikuks Etioopias. Etioopiasse kohale suursaadikut ei saadeta, vaid ta kataks seda Kairost.

Varasemalt on president kinnitanud Mart Tarmaku tagasi kutsumise ja Urmas Eigla nimetamise suursaadikuks Tšiili Vabariigis (asukohaga Tallinnas); Jana Vanaveski tagasi kutsumise ja Kai Kaaresoni nimketamise suursaadikuks Leedu Vabariigis; Janne Jõesaar-Ruusalu tagasi kutsumise ja Lauri Bambuse nimetamise suursaadikuks Norra Kuningriigis; Kai Kaarelsoni tagasi kutsumise ja Riina Kaljuranna nimetamise suursaadikuks Gruusias; Harri Tiido tagasi kutsumise suursaadiku kohalt Soomes.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: