Tai marjakorjajad said lõpuks loa sõita Soome ja Rootsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Laura Raudnagel

Tai tööministeerium andis laupäeval riigi kodanikele loa sõita Soome ja Rootsi töötama marjakorjajatena, tööreisid olid seni koroonapandeemia tõttu külmutatud.

Bangkok kehtestas aga karmid reeglid ja kohustused nii tööandjatele kui töövõtjatele. Tööandjad peavad muu hulgas tagama palga ja tegema kõik selleks, et töövõtjad ei nakatuks koroonaviirusesse. Töötajad peavad aga Taisse naastes tegema läbi kohustusliku 14-päevase karantiini.

Loodusvarade keskuse teadlane Kalle Hoppula ütles eelmisel nädalal STT-le, et marjahooaeg on juba nii kaugel, et tailased ei jõua enam Lõuna- ja Kesk-Soome mustikaid korjama, vaid pigem Lapimaale.

Soome valitsus muutis juuli alguses koroonapandeemiaga seotud riiki saabumise piiranguid nii, et Soome firmade kutsel võivad marjakorjajad tulla. Selleks oli aga veel vaja ka Tai võimude luba.

Tai oli varem teada andnud, et võib kaaluda lubade andmist, kui firmad kohustuvad täitma teatud tingimusi, seal hulgas kannavad kõik koroonaga seotud täiendavad kulud nagu tervisekindlustus, koroonatest Soomes enne naasmist Taisse, viisa võimaliku pikendamise kulud ja tasuline karantiinis olemine Tais pärast töötajate kojunaasmist. Samuti pidid firmad kohustuma tagama igale marjakorjajale umbes 3100 euro suuruse tagatispalga, seda hoolimata marjakorjamise ajast ja töö tulemustest.

Soome tööministeerium ütles 9. juulil, et selliste tingimustega nõustus 16 firmat algsest 19 ettevõttest.

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: